TRT Radyo 1 Dinle

Türkiye’nin ilk ve en büyük radyosu olan TRT Radyo 1 canlı dinle, ilk olarak 1974 tarihinde kurulmuştur. Televizyonlardan önce radyoculuk yayını olması ve Türkiye’de ilk olarak TRT açılması milyonlarca kişi için muhteşem bir histi.

Maçlar, haberler ve daha niceleri radyolar sayesinde dinlenmekteydi. TRT Radyo 1 ise aynı şekilde spordan ekonomiye, güncel haberlerden diğer haber türlerine kadar geniş kapsamlı ve nitelikli bir radyo yayın kanalı sunmaktadır. Adını 1987 tarihinde TRT Radyo 1 olarak alan TRT radyo, ilk günden bu güne kadar teknoloji ile beraber gelişerek kalitesini arttırmaktadır. Güncel yerel haberlerin kaynağı olan TRT Radyo 1, hala en çok en dinlenilen radyo kanallarından bir tanesidir. TRT bünyesi altında kurulan ve TV’den önce yayın hayatına geçen radyo kanalıdır.

TRT Radyo 1 Dinle

Spordan ekonomiye, güncel haberlerden yerel haberlere kadar onlarca kategoride yayın hizmeti sunan TRT Radyo 1 canlı dinle, dinleyicilerine 7 gün 24 saat aralıksız yayın hizmeti vermektedir. Kaliteli yayını sayesinde hiçbir şekilde sorun yaşamadan TRT Radyo 1 dinleyebilir ve belirli programlarda canlı yayına bağlanarak sorular sorabilirsiniz. Tarafsız bir şekilde haberleri ve sporları sunan TRT Radyo 1, halkın radyosu olarak bilinmekte ve dinlenilmektedir. Yayın akışında haberlerden müziğe, kitaptan tiyatroya, ünlü isimler ile sohbetten spora kadar birçok kategoride yayın programı bulunmaktadır. Bu yayın akış programlarını internetten de görebilirsiniz.

TRT Radyo 1 Nerede Dinlenilir?

TRT bünyesi altında olan TRT Radyo 1, yıllarca radyo aracılığı ile dinlenilmiştir. Şimdilerde ise teknolojinin de gelişmesi ile mobil cihazlardan da rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Teknoloji sayesinde ayrıca PC üzerinden internet sayesinde de TRT Radyo 1 kanalını rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Tüm Türkiye’den dinleyebileceğiniz TRT Radyo 1 dinle, frekansı genel olarak Türkiye’de 93.3 şeklindedir.

Arkadaşlarınla Paylaş

« Önceki konu
Sonraki konu »

Diğer Haberler

A Spor Radyo Dinle

A Spor TV ile ortak yayın yapan A Spor Radyo dinle, geniş kapsamlı spor haberlerini sunan kaliteli bir canlı radyo ..

S Sport izle

S Sport izle, S Sport HD yayın akışı 2017 tarihinde Saran Holding tarafından Spor Smart kanalını alması ile kurulmuş canlı ve..

Lig Radyo Dinle

Futbolseverlerin sıkça takip ettiği, geniş kapsamlı olup niteliği olan Lig Radyo FM, dinleyicilerine özel lig spor yayını sunmaktadır. Lig Radyo,..

Alem FM Dinle

Alem FM dinle, Cümle Alem Burada sloganı ile 1994 yılının başlarında kurulmuş ulusal canlı yayın veren bir radyo kanalıdır. İstanbul..

Radyo Spor Dinle

Radyo Spor dinle, canlı spor dinleme konusunda birçok kişiyi aydınlatırken, her an yanınızda olan bir kanaldır. Kapsamlı olmasının yanı sıra..

Mydonose FM Dinle

Mydonose FM, 1998 tarihinde kurulmuş eski, tecrübeli ve kaliteli canlı radyo dinleme istasyonlarından bir tanesidir. İlk olarak Raysaş Holding bünyesinde..